Teraz gramy:

Title

Artist
Background

IV Piekarska Ustawka Sportowa już dziś

Autor: w dniu 2024-04-26

Kolejny raz będą wspólnie chodzić z kijami, biegać i jeździć na rowerach. To w ramach czwartej w tym roku Piekarskiej Ustawki Sportowej. Tym razem uczestnicy rozpoczną z terenu parku w Kamieniu.

Piekarskie Koła i Wojciech Krawczyk – Prezes WOPR Piekary Śląskie zapraszają na czwartą już w 2024 roku Piekarską Ustawkę Sportową, która odbędzie się dzisiaj, 26 kwietnia o godz. 18.00. Tym razem uczestnicy wystartują z parku w Kamieniu i wspólnie rowerem, na hulajnodze, biegowo, z kijami lub bez po ścieżkach rowerowych wyruszą do Parku w Kamieniu. Długość trasy to około 5 km.

IV Piekarska Ustawka Sportowa – rozpoczną z parku w Kamieniu

Tradycyjnie już na starcie nie zabraknie piekarskich policjantów, którzy przypomną uczestnikom zasady bezpieczeństwa i przytoczą statystyki z piekarskich dróg, a strażnicy miejscy kolejny raz oznakują rowery (znakowanie rowerów już od godz. 16.30). Stosowne dokumenty to regulamin, oświadczenie uczestnika. Dla tych, którzy chcą oznakować swój rower, niezbędne będzie zgłoszenie do programu.

– Oznakowanie roweru jest szybkie i bezproblemowe, zatem zapraszamy wszystkich posiadaczy rowerów do wykonania tej procedury, dzięki której zabezpieczymy się przed ewentualną kradzieżą. Straż Miejska będzie na Was czekać od godziny 16.30, aż do startu Ustawki o godzinie 18.00 – informuje mł. asp. Łukasz Czepkowski, oficer prasowy piekarskiej policji.

Biegacze, rowerzyści, maszerujący z kijami (nordic walking), poruszają się po ścieżce rowerowej lub chodniku zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Organizatorzy zalecają posiadanie odblasków, kasków ochronnych i przypominają o obowiązkowym wyposażeniu pojazdu, w szczególności w oświetlenie.

Czas, w którym należy się zmieścić wynosi 60 minut. Nie ma czekania na spóźnialskich, czyli tych, którzy dotrą po upływie godziny od startu. Dla tych, którzy zmieszczą się w wyznaczonym czasie – czeka niespodzianka na mecie.

Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do zapoznania z regulaminem. W razie niekorzystnych warunków atmosferycznych organizatorzy zastrzegają sobie prawo odwołania wydarzenia.