Teraz gramy:

Title

Artist
Background

IX Piekarska Ustawka Sportowa już niedługo

Autor: w dniu 2023-09-25

Ci, którzy szukają okazji do tego, by aktywnie spędzić czas, mogą zapisać w kalendarzach cykliczne wydarzenie, którym jest Piekarska Ustawka Sportowa. Zbliża się jej kolejna edycja.

Piekarskie Koła i Wojciech Krawczyk – Prezes WOPR Piekary Śląskie organizują IX Piekarską Ustawkę Sportową, która odbędzie się w środę, 27 września o godz. 18.00.

IX Piekarska Ustawka Sportowa. Do pokonania 6 kilometrów

Uczestnicy spotkają się w Parku w Kamieniu (przy fontannie), by pokonać wspólnie – rowerem, na rolkach, hulajnogach, biegowo, z kijami lub bez – trasę do MOSiR-u przy ul. Olimpijskiej. Długość trasy to 6 km.

Tradycją jest, że na starcie nie zabraknie piekarskich policjantów, którzy przypomną uczestnikom zasady bezpieczeństwa i przytoczą statystyki z piekarskich dróg, a strażnicy miejscy kolejny raz oznakują rowery (znakowanie rowerów już od godz. 16.30). Stosowne dokumenty do wydrukowania oraz wypełnienia znajdują się TUTAJ.

Biegacze, rowerzyści, maszerujący z kijami (nordic walking), rolkarze oraz osoby jadące na hulajnogach poruszają się po ścieżce rowerowej lub chodniku zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Warto rozważyć zabranie, dla własnego bezpieczeństwa, odblasków i kasków ochronnych. Dla rowerzystów szczególnie ważne powinno być oświetlenie jednośladu.

Uczestnicy muszą pokonać trasę w czasie maksymalnie 60 minut. Nie ma czekania na spóźnialskich, czyli tych, którzy dotrą po upływie godziny od startu. Dla tych, którzy zmieszczą się w wyznaczonym czasie – czeka niespodzianka na mecie.

Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do zapoznania z regulaminem. W razie niekorzystnych warunków atmosferycznych organizatorzy zastrzegają sobie prawo odwołania wydarzenia.