Teraz gramy:

Title

Artist
Background

VII Piekarska Ustawka Sportowa

Autor: w dniu 2023-07-28

Będą biec, maszerować z kijkami, spacerować lub jechać na rowerach – kto co lubi. Przyświeca im jeden cel – aktywne spędzenie czasu. Dziś VII Piekarska Ustawka Sportowa.

Piekarskie Koła i Wojciech Krawczyk – Prezes WOPR Piekary Śląskie zapraszają na wakacyjną, tym razem już VII Piekarską Ustawkę Sportową, która rozpocznie się dziś, 28 lipca o godz. 18.00.

VII Piekarska Ustawka Sportowa z druhami OSP i gościem specjalnym

Uczestnicy wydarzenia spotkają się dziś przy fontannie w Parku w Kamieniu i pokonają, wzdłuż biegnących stamtąd ścieżek rowerowych, drogę do MOSiR-u przy ul. Olimpijskiej 3. Długość trasy to 6 km. Na ustawce obecna będzie Senator Dorota Tobiszowska, która przekaże uczestnikom czujki tlenku węgla i wspólnie ze zgromadzonymi pokona wyznaczoną drogę. Strażacy – ochotnicy z Brzezin Śląskich i Dąbrówki Wielkiej opowiedzą o swojej działalności.

Przede wszystkim bezpieczeństwo!

Tradycyjnie już na starcie nie zabraknie piekarskich policjantów, którzy przypomną uczestnikom zasady bezpieczeństwa i przytoczą statystyki z piekarskich dróg, a strażnicy miejscy kolejny raz oznakują rowery (znakowanie rowerów już od godz. 16.30). Stosowne dokumenty do wydrukowania oraz wypełnienia znajdują się TUTAJ.

Biegacze, rowerzyści, maszerujący z kijami (nordic walking), rolkarze oraz osoby jadące na hulajnogach będą poruszać się po ścieżce rowerowej lub chodniku zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Organizatorzy zalecają posiadanie odblasków, kasków ochronnych i przypominają o obowiązkowym wyposażeniu pojazdu, w szczególności w oświetlenie.

Czas, w którym należy się zmieścić to 60 minut. Nie ma, jak zaznaczają organizatorzy, czekania na "spóźnialskich", czyli tych, którzy dotrą po upływie godziny od startu. Dla tych, którzy zmieszczą się w wyznaczonym czasie – czeka niespodzianka na mecie.

Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do zapoznania z regulaminem. W razie niekorzystnych warunków atmosferycznych organizatorzy zastrzegają sobie prawo odwołania wydarzenia.