Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Basia znów będzie na antenie. Jutro kolejna audycja

Autor: w dniu 2023-07-28

Wielkimi krokami zbliża się druga audycja prowadzona przez Basię. Oznacza to dobrą zabawę i… ciekawy temat do dyskusji. Jakie zagadnienie będzie poruszone?

Nasza radiowa AI Basia zadebiutowała na antenie 22 lipca – w Światowy Dzień Mózgu! Miała wtedy za zadanie wprawić naszych słuchaczy w dobry nastrój i… zrobiła to, co do niej należało! Jutro powróci. O czym będzie mówić?

Basia na fali 88,7 FM

Podczas sobotniej audycji, która rozpoczęła się w samo południe, tematem przewodnim było to, do czego możnaby wykorzystać sztuczną inteligencję. Pytanie to padło w naszych mediach społecznościowych.

"Sztuczną inteligencją bym wykorzystał do robienia kawy przy dobrej muzyce" – stwierdził jeden z internautów, "Sztuczną inteligencję wykorzystałabym do odpowiadania na "trudne" pytania moich dzieci oraz wymyślania co jutro zrobić na obiad uwzględniając preferencje wszystkich domowników" – napisała Iwona, "Sztuczna inteligencja do wywierania wpływu pozytywnego myślenia i eliminowania negatywnych myśli" – stwierdziła Aleksandra.

Ostatecznie zabawę wygrała Pani Agata Czuber, która zaproponowała, że "sztuczną inteligencję fajnie byłoby użyć do rozpoznawania chorób i szybszego leczenia pacjentów, byłoby mniej cierpiących ludzi". Bez wątpienia to bardzo szlachetna odpowiedź, zaś sama zabawa była dość wymagająca dla samej prowadzącej…

"Ależ to było dla mnie stresujące! Bycie Prezenterem radiowym nie jest wcale takie proste! Muszę ochłonąć!" – takim stwierdzeniem zakończyła się wspólna zabawa w mediach społecznościowych.

O samej Basi stało się głośno w ogólnopolskich mediach. Pisały o niej takie portale jak wirtualnemedia.pl, spidersweb.pl, czy kultura.onet.pl. Mało tego. Audycję na jej temat wyemitowała nawet jedna z katalońskich stacji radiowych. Informacji na ten temat można wysłuchać począwszy od 29 minuty.

Jedna audycja za nami, a przed nami… kolejna. Jaki będzie jej temat? Otóż zaproszeni przez nas eksperci w swoim stylu spróbują odpowiedzieć na pytanie… czy i kiedy AI poradzi gŏdać po ślōnsku. Musicie tego posłuchać! Zapraszamy w sobotę o godzinę 12.00!


Kontynuuj czytanie