Teraz gramy:

Title

Artist
Background

„Ja jadę – Ty pomagasz”. Początek charytatywnej podróży niebawem

Autor: w dniu 2023-05-16

Niebawem ruszy kolejna edycja akcji charytatywnej "Ja jadę – Ty pomagasz", w ramach której zbierane są pieniądze na pomoc osobom potrzebującym.

Z Siemianowic Śląskich do Aten – taką trasę na rowerze ma zamiar pokonać Tomasz Dzierga – inicjator akcji charytatywnej "Ja jadę – Ty pomagasz". Będzie to już 3 wyprawa pod tym szyldem. Wystartuje w czwartek, 18 maja o godzinie 10.03 z ulicy Hermana Wróbla 3 w Siemianowicach Śląskich.

"Ja jadę – Ty pomagasz" po raz kolejny

Pierwsza wyprawa zorganizowana została w 2021 roku. Trasa prowadziła wtedy do Madrytu – rok temu Tomasz Dzierga dotarł do Lizbony. I choć przejechane kilometry mają znaczenie – to głównym celem akcji jest pomaganie.

-Tym razem nie będę jechał sam, tylko cześć drogi z towarzyszami. Jeszcze za rok czy dwa będą jechał ze znajomymi (lub nieznajomymi), ale innymi rowerzystami, żeby jak najwięcej ludzi zainteresować tą akcją. W tym roku jadę do Grecji, ale trochę dłuższą drogą. Lubię bić rekordy. W tamtym roku było prawie 4000 kilometrów, teraz będzie 4100, a przy okazji odwiedzę 16 państw – mówi Tomasz Dzierga

Każdy może pomóc w realizacji celu, którym jest zbiórka na rzecz Weroniki Klitzing – 10-latki z Siemianowic Śląskich, która od urodzenia zmaga się z niedotlenieniem lewej strony mózgu i porażeniem mięśni prawej strony ciała. To sprawia, że jej lewa noga i lewa ręka szybciej męczą się. Tu z pomocą przyjdzie rehabilitacja, ale środki przeznaczone będą też na pokrycie kosztów konsultacji neurologicznej, ortopedy, logopedycznej, a także sprzętu rehabilitacyjnego, ortopedycznego, między innymi buty ortopedyczne, łuskę na stopę. Pan Mirosław Żarnowski – druga z osób, na które są zbierane pieniądze, to 62-letni mieszkaniec Wielkopolski, którego życie zmieniło się diametralnie 17 kwietnia 2003 roku, kiedy został potrącony przez samochód, za którego kierownicą siedział pijany kierowca. Skutki wypadku odczuwalne są do dziś, a pan Mirosław nie korzysta, mimo przeciwności losu, z pomocy ZUS. Pieniądze przydadzą mu się, by choć trochę podwyższyć standard życia. Każdy może wspomóc zbiórkę, wchodząc na stronę www.zrzutka.pl.