Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Jak za dawnych czasów! W Będzinie odbędzie się Jarmark Rzemiosła

Autor: w dniu 2024-06-18

Będą tradycyjne wyroby, potrawy regionalne i występy folklorystycznych zespołów. W niedzielę, 23 czerwca w Będzinie odbędzie się XIV już Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła.

Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła to wydarzenie, które jest okazją do zaprezentowania mieszkańcom regionu różnorodnych wyrobów tradycyjnych, wykonywanych metodami naturalnymi przy użyciu ekologicznych surowców.

-Każdego roku na Jarmarku prezentują się: plecionkarze, rzeźbiarze, malarze, garncarze, ceramicy, wytwórcy biżuterii i zabawek, a także piekarze, cukiernicy, pszczelarze, producenci wyrobów wędliniarskich, wytwórcy naturalnych soków, kwasów chlebowych oraz innych potraw regionalnych z całej Polski. W tym roku zaprezentuje się u nas około 80-ciu wystawców. Wszyscy rękodzielnicy będą mogli wziąć udział w  konkursie o "O Złoty Cyganek" i zyskać tytuł "Najlepszego Wytwórcy" – mówi Anna Słota z Muzeum Zagłębia w Będzinie.

W programie znajdą się także bezpłatne warsztaty rękodzieła dla dzieci i dorosłych oraz występy kapel i zespołów folklorystycznych. Wszystko to zaplanowano w godzinach od 11.00 do 20.00 na terenie parku przy Pałacu Mieroszewskich – oczywiście pod naszym radiowym patronatem.

 

Fot: muzeumzaglebia.pl