Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Kodi znów wywąchał narkotyki w przesyłce

Autor: w dniu 2024-06-18

Funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach skontrolowali przesyłki pocztowe na terenie Węzła Ekspedycyjno-Rozdzielczego w Zabrzu. Podczas kontroli niezawodny okazał się nos golden retrievera Kodi . W jednej z przesyłek, która została nadana w Stanach Zjednoczonych i miała trafić do odbiorcy z Wodzisławia Śląskiego, Kodi wywąchał środki odurzające.

Mundurowi ujawnili w przesyłce 4 worki z tworzywa sztucznego z zawartością suszu roślinnego koloru brunatno – zielonego. Specjalistyczne badania narkotestem potwierdziły, że susz zawiera substancję THC. Funkcjonariusze wykryli blisko 1 kg suszu roślinnego z zawartością THC.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że zawartość przesyłki może naruszać przepisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, paczka wraz z zawartością została zatrzymana i przekazana przez funkcjonariuszy ze ŚUCS w Katowicach mundurowym Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, celem dalszego prowadzenia sprawy. Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zabrzu – mówi Anna Hanke – Hetmaniok z Izby Administracji Skarbowej w Katowicach.

KAS przypomina, że zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za przestępstwo przywozu środków odurzających, substancji psychotropowych, nowych substancji psychoaktywnych lub słomy makowej grozi wysoka kara grzywny i kara pozbawienia wolności do lat 5, a w przypadku przywozu znacznej ilości takich środków lub substancji – kara pozbawienia wolności do lat 20.

Foto i źródło: Izba Administracji Skarbowej w Katowicach.