Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Jak zadbać o twarz w kilku krokach!

Autor: w dniu 2023-05-11

Odpowiednia pielęgnacja skóry twarzy pozwoli nam zachować jej zdrowy i młodzieńczy wygląd przez wiele lat. Codzienne dbanie przyczynia się do polepszenia kondycji cery. Staje się ona elastyczna i jędrna. Dzięki temu jest odporniejsza na drobne uszkodzenia i szkodliwe czynniki zewnętrzne.

Wyróżniamy kilka etapów prawidłowo przeprowadzonej pielęgnacji twarzy. Należą do nich oczyszczanie, tonizowanie, złuszczanie, odżywianie i nawilżanie. Za najważniejsze uznaje się oczyszczanie oraz nawilżanie. To właśnie te dwa zabiegi powinny być wykonywane codziennie.

Oczyszczanie to podstawa!

Prawidłowo wykonany zabieg oczyszczania to podstawa codziennej pielęgnacji. Nie wystarczy przemycie twarzy woda lub tylko płynem do demakijażu. Sama woda nie usunie dokładnie makijażu, brudu i toksyn, które zebrały się na twojej twarzy. Płyn do demakijażu również nie jest w stu procentach skuteczny. Może pozostawić resztki makijażu i nieprzyjemny osad.

Do pełnego oczyszczania potrzebny jest płyn do demakijażu, pianka oczyszczająca lub delikatny peeling. Wszystkie potrzebne kosmetyki znajdziesz na na stronie https://skin79-sklep.pl/category/oczyszczanie-twarzy. Pianka i peeling pozwolą usunąć pozostałości po makijażu i płynie. Dzięki temu zyskasz pewność, że skóra jest dogłębnie oczyszczona i nadaje się do kolejnych etapów pielęgnacji. 

Nawilżanie i regeneracja – obowiązkowa!

Promienista cera to marzenie każdego z nas. Jej uzyskanie jest naprawdę proste, wystarczy tylko odpowiednie nawilżenie. Skóra na twarzy posiada barierę ochronną, która składa się
z wody i sebum. Brak nawilżenie powoduje osłabienie bariery ochronnej i przesuszenie skóry, a to prowadzi do tego, że przesuszona skóra jest podatna na podrażnienia.

Nawilżanie skóry jest proste i nie wymaga specjalistycznych zabiegów. Obecnie w sklepach takich jak ten https://skin79-sklep.pl/category/nawilzenie-i-regeneracja, dostaniesz wiele produktów bogatych np. w kwas hialuronowy czy też masło shea. Substancje te znane są z natychmiastowego nawilżenie i działają regenerującego. Kosmetyki do nawilżenie występują w formie kremów, maseczek i serum. Ten ostatni rodzaj zawiera wysokie stężenie substancji odżywczych. Jednak są to produkty oparte na naturalnych składnikach, więc bezpieczne nawet dla mocno przesuszonej skóry.

Warto poświęcić codziennie kilkanaście minut na zabiegi pielęgnacyjne. Jest to czas, w którym nasza skóra otrzyma solidną dawkę oczyszczenia i nawilżenia. Stanie się bardziej elastyczna, promienna i odporna na uszkodzenia. Pamiętajmy jednak, aby do pielęgnacji używać produktów z naturalnym składem.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.