Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zmarł Janusz Oster, wieloletni dziennikarz Radia Piekary

Autor: w dniu 2023-01-12

"Przed zawałem uciekamy na własnych nogach" – to hasło znają wszyscy słuchacze Radia Piekary. Od tego hasła swoje sportowe audycje w naszym radiu rozpoczynał Janusz Oster. Niestety Januszowi Osterowi nie udało się uciec przed ciężką chorobą. Zmarł dzisiaj w wieku 78. lat.

Janusz Oster i sport to było idealne i nierozerwalne połączenie. Początkowo związany z kobiecą piłką ręczną jako trener, a później w latach świetności piłkarskiego Górnika Zabrze był kierownikiem zespołu. W latach 1984-1989 świętował z klubem największe sukcesy. Zabrzanie w tym okresie cztery razy z rzędu sięgnęli po mistrzostwo Polski i zdobyli Superpuchar oraz grali w europejskich pucharach. Po zakończeniu pracy w Górniku był jeszcze działaczem w Olimpii Piekary Śląskie, której piłkarze grali w III lidze, a piłkarze ręczni awansowali do ekstraklasy. Był też menedżerem sportowym.

Ważnym etapem w życiu Janusza Ostera była praca w radiu. I właśnie w Radiu Piekary przepracował długie lata. Był w nim niemal od początku istnienia. Audycje "To i owo na sportowo", "Sportowy weekend", czy niezapomniane relacje z wydarzeń sportowych – właśnie wtedy można było usłyszeć żywiołowe opowieści o sporcie redaktora Ostera.

Kiedy przychodziłem do Radia Piekary w 2002 roku, to właśnie Janusz Oster wprowadzał mnie w świat dziennikarstwa sportowego. To z Nim odwiedziłem niezliczone wydarzenia i konferencje prasowe. To Janusz Oster poznał mnie z najważniejszymi ludźmi sportu: działaczami, dziennikarzami i sportowcami. To był ogromny zaszczyt i przyjemność z Nim pracować. Choć pracowaliśmy wspólnie długie lata, zawsze był dla mnie "Panem Januszem", choć nie raz zwracał uwagę, że przecież jesteśmy kolegami. Niezliczona ilość anegdot i wspomnień pozostanie po tej znajomości.

W ostatnim czasie zmagał się z ciężką chorobą. Niestety dzisiaj przegrał tę nierówną walkę. Zmarł w wieku 78. lat. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 16 stycznia o godzinie 11:00 w piekarskiej Bazylice. Rodzinie i bliskim składamy kondolencje i wyrazy współczucia. Janusz Oster zawsze będzie ważną częścią historii Radia Piekary.

Foto: www.slzpn.pl