Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Jarmark U Babci Anny już za 10 dni

Autor: w dniu 2023-07-20

Jarmark U Babci Anny coraz bliżej. To jednodniowe wydarzenie w Nikiszowcu, organizowane przez Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych we współpracy z Miastem Katowice. Na Jarmarku będzie łącznie 160 wystawców oferujących rękodzieło czy produkty spożywcze.

Na wydarzeniu dominować będą artyści i twórcy – lokalni, ale także z różnych części Polski. Jak co roku będą prezentować ceramikę, biżuterię, wyroby ze szkła, drewna i skóry, produkty dziergane. Nie zabraknie też stoisk z obrazami lokalnych twórców oraz z regionalną literaturą.

Jarmark U Babci Anny – na co stawiają organizatorzy?

W tym roku organizatorzy zdecydowali się także na spożywcze produkty rękodzielnicze małych przetwórni. Na stoiskach goście znajdą takie naturalne wyroby jak: syropy, musy z owoców, musztardy, pasztety wegańskie, powidła, dżemy, pasty i pesto, miody, kiszonki. Ofertę dopełniać będzie różnorodny asortyment regionalnych win i nalewek oraz lokalnego browaru. Dodatkowo przygotowana będzie strefa gastro, w której będzie można przekąsić lub zjeść tradycyjny obiad. Łącznie na miejscu będzie dostępnych 45 stoisk z ofertą gastronomiczną i spożywczą.

Strefa animacji i zabawy

Jarmark jest wydarzeniem dla wszystkich – bez względu na wiek, czy… sposób spędzania wolnego czasu. W tym roku na Skwerze Zillmannów zaplanowano strefę edukacji, animacji i zabawy dla najmłodszych i trochę starszych:

godz. 12.00-16.00: Stowarzyszenie Kurka Wodna – "Cenny Plastik"
Na stoisku edukacyjnym prowadzonym będzie można wziąć udział w pokazie tworzenia niezwykłych przedmiotów z plastikowych śmieci. Z pomocą prostych, ale jakże innowacyjnych urządzeń, połączone zostanie odzyskiwanie odpadów z designem i zabawą.

godz. 13.00-18.00: Teatr Gry i Ludzie
Podczas pokazu widzowie zobaczą aktorów poruszających się niezwykłymi pojazdami z epoki pary i żelaza. Będzie też można zrobić zdjęcie, siedząc na gigantycznym rowerze czy zadzwonić do Alexandra Bella z nietypowego telefonu.

godz. 13.30: Orkiestra Wieczorek
W nawiązaniu do przemysłowej tradycji osiedla oraz tradycji obu Jarmarków zagra górnicza Orkiestra Wieczorek.

godz. 18.30: Kapela Fedaków
A już na sam koniec chętni będą mogli wziąć udział we wspólnej zabawie z Kapelą Fedaków, która najlepiej wie jak roztańczyć i rozśpiewać publiczność swoją muzyką inspirowaną m.in. tradycją śląską.

Dojazd

-Oczekujemy, że będzie Was sporo więc i w tym roku przygotowaliśmy dla Was dwie darmowe linie autobusowe, którymi dojedziecie prawie do samego Jarmarku. Pierwsza linia biegnie z katowickiego Dworca PKP (lokalizacja: stanowisko podziemne nr 10, kierunek Pyrzowice), m.in. przez Centrum Przesiadkowe Zawodzie dysponujące dużym darmowym parkingiem (dokładna lokalizacja przystanku: https://goo.gl/maps/uthjopQiTNgieL2i6). Druga linia zaczyna się przy dużym i darmowym parkingu przy Cmentarzu Komunalnym (ul. Murckowska). Obie linie kończą w tym samym miejscu czyli na przystanku Janów Zamkowa Skwer. Dokładny rozkład obu linii na załączonej grafice:

Przy Cmentarzu Komunalnym i na Zamkowej dyżurować będą pracownicy służby informacyjnej. Wszystkie przystanki darmowej komunikacji oznaczone będą flagami jarmarkowymi oraz Miasta Katowice. Tradycyjna komunikacja miejska uzupełni nasze linie specjalne.

W obszarze Nikiszowca w dniu wydarzenia obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu drogowego i wjazd na osiedle będzie możliwy tylko dla mieszkańców posiadających specjalne wjazdówki.

Więcej info na: facebook.com/JarmarkNaNikiszu/