Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Jarosław Skrobacz nie jest już trenerem Ruchu Chorzów

Autor: w dniu 2023-11-06

Ruch Chorzów poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych i oficjalnej strony klubowej, że Jarosław Skrobacz nie jest już trenerem pierwszego zespołu.

Jarosław Skrobacz nie jest już trenerem pierwszego zespołu Ruchu. Klub przekazał, że umowa ze szkoleniowcem została rozwiązana za porozumieniem stron i wkrótce ma być przedstawione nazwisko nowego trenera "Niebieskich".

Jarosław Skrobacz żegna się z Ruchem Chorzów

Jarosław Skrobacz objął drużynę Ruchu 24 czerwca 2021 r., tuż po awansie do II ligi. Pod jego wodzą "Niebiescy" – jak czytamy na klubowej stronie – napisali jedną z najpiękniejszych historii ostatnich lat w polskiej piłce, notując dwie kolejne promocje z rzędu, dzięki czemu drużyna po sześciu latach przerwy ponownie znalazła się w najwyższej klasie rozgrywkowej.

"Trener Skrobacz poprowadził naszą drużynę łącznie w 86. spotkaniach notując w nich 38 zwycięstw, 28 remisów i 20 porażek." – przybliża wyniki klub

Klub podziękował szkoleniowcowi za "podjęcie się misji sportowej odbudowy Ruchu, zaangażowanie w pracę, wiele chwil radości, których dostarczały nam mecze "Niebieskich", wprowadzenie drużyny do PKO BP Ekstraklasy, ale także za bardzo dobrą współpracę nie tylko na polu sportowym".