Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Ruszył do ataku z bagnetem! Trzy osoby w szpitalu!

Autor: w dniu 2023-11-06

Brutalny atak w Dąbrowie Górniczej. Sprawca ruszył z bagnetem na przechodniów. Na sytuację zareagowali świadkowie. Rozpoczęły się poszukiwania sprawcy.

Do poważnego zdarzenia doszło przed południem w dniu Wszystkich Świętych na jednym ze skwerów w dzielnicy Gołonóg w Dąbrowie Górniczej. Trzydziestolatek zaatakował bagnetem trzech mężczyzn w wieku od 33 do 59 lat. Zareagowali świadkowie. Ranni zostali zabrani do szpitala, a dąbrowscy policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

Atak bagnetem na terenie miasta

Następnego dzień po ataku pracujący w Dąbrowie Górniczej policjant, który w czasie wolnym od służby znajdował się w pobliżu miejsca zdarzenia, rozpoznał podejrzanego na parkingu sklepowym. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił śledczym na postawienie mu zarzutu potrójnego usiłowania zabójstwa. Szybko ustalono, że 30-latek przeszło tydzień temu wyszedł z więzienia, gdzie odbywał zasądzony wcześniej wyrok. Mężczyzna był notowany za liczne kradzieże, zniszczenia mienia, groźby i kradzieże rozbójnicze. Teraz ponownie trafił on na 3 miesiące do aresztu tymczasowego, gdzie poczeka na wyrok. Grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

To wydarzenie pokazuje, jak ważne jest zaangażowanie policjantów, którzy nawet po służbie pozostają gotowi do działania w sytuacjach kryzysowych. Dzięki ich reakcji oraz współpracy ze społecznością, niebezpieczny przestępca został zatrzymany, a ofiary otrzymały opiekę medyczną.