Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Odnaleziono ciało Grzegorza Borysa! Jest potwierdzenie prokuratury

Autor: w dniu 2023-11-06

Przełom w poszukiwaniach podejrzewanego o zamordowanie jego sześcioletniego syna Grzegorza Borysa. Na terenie, gdzie od kilkunastu dni prowadzono poszukiwania, odnaleziono ciało mężczyzny.

Ogólnopolskie media obiegła dziś informacja dotycząca odnalezienia zwłok Grzegorza Borysa. Policja początkowo nie potwierdziła tego scenariusza. Poinformowała jedynie, że w rozlewisku wodnym, na mokradłach znaleziono ciało mężczyzny. Zakończono jednak oględziny ciała. Prokuratura potwierdziła, że odnaleziony mężczyzna to poszukiwany Grzegorz Borys.

Policja zwołała dziś spotkanie z mediami, podczas którego padło podstawowe pytanie: czy to zwłoki poszukiwanego. Początkowo nie było to pewne.

-Za szybko, by udzielić takiej informacji. Trwają na miejscu czynności. O 10.30 zwłoki zostały wyłowione. Na miejscu pracuje prokurator, pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza, technik kryminalistyki  – mówiła podczas spotkania z mediami Karina Kamińska z gdańskiej komendy policji.

Dopiero badania sekcyjne miały przynieść dokładniejsze informacje. Wiadomo jednak, że ciało zlokalizowali saperzy z 43. Batalionu Saperów Marynarki Wojennej. Prokuratura potwierdziła ostatecznie, podczas spotkania z mediami, że odnalezione ciało należy do poszukiwanego.