Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Jastrzębski Węgiel znów w finale LM!

Autor: w dniu 2024-03-20

Kolejny sukces śląskiej drużyny. Siatkarze Jastrzębskie Węgla drugi raz z rzędu zagrają w finale Ligi Mistrzów. Dzisiaj mistrzowie Polski wygrali z Ziraatem Bank Ankara 3:2, ale pewni sukcesu byli już po dwóch pierwszych wygranych partiach.

Kluczem do sukcesu okazało się pierwsze spotkanie wygrane przez Jastrzębskiego Węgla na własnym parkiecie 3:0. To oznaczało, że w rewanżu w Turcji wystarczy wygrać dwie partie. Były jednak obawy, bo tureckie zespoły szczególnie przed własną publicznością są niezwykle groźne. No i to się potwierdziło. W pierwszym secie po niezwykle zaciętej grze jastrzębianie wygrali 34:32. Driga odsłona to znów emocje i zwycięstwo mistrzów Polski na przewagi 27:25. Wtedy stało się jasne, że losy awansu są rozstrzygnięte i pewnie to nieco rozluźniło śląską ekipę. Dwa kolejne sety wygrała drużyna z Ankary, ale już w tie breaku nasi reprezentanci nie pozostawili wątpliwości kto w tej rywalizacji był lepszy i wygrali 15:7.

Zawodnicy trenera Marcelo Mendeza mogą się już szykować do finału. Ten odbędzie się 5 maja w Turcji, ale miasto gospodarz nie jest jeszcze znane. Rywalem jastrzębian zostanie zwycięzca rywalizacji dwóch włoskich ekip z Civitanovy i Trydentu. Ten pojedynek jutro.

Foto: Mirosław Woźnik