Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Jechał i gubił węgiel. Traktorzysta z mandatem

Autor: w dniu 2023-05-02

Policjanci skontrolowali kierowcę traktora, który w ciągniętej przez pojazd przyczepie wiózł węgiel. Nie dołożył staranności do zabezpieczenia go i gubił czarne bryłki w trakcie jazdy. 

Policjanci z Wodzisławia Śląskiego skontrolowali kierowcę traktora. Ten poruszał się ulicą Jastrzębską w Wodzisławiu Śląskim, a z ciągniętej przez traktor przyczepy wysypywał się węgiel. Wszystko przez nieuwagę.

Węgiel spadał na drogę. Wystarczyła chwila nieuwagi

Traktorzysta, jak się okazało, nie dołożył należytej staranności, żeby zabezpieczyć przewożony ładunek. Dostał w związku z tym 200-złotowy mandat.

Fot. KPP Wodzisław Śląski

Policja tymczasem przypomina, że każdy przewoźnik powinien mieć wszystko, co niezbędne, by prawidłowo zabezpieczyć przewożone towary. Niewłaściwe zabezpieczenie ładunku lub jego całkowity brak mogą być kosztowne. Grozi za to grzywna w wysokości nawet 3000 złotych.

"Pamiętajmy! Bezpieczeństwo na drodze zależy od wielu czynników i wszystkim uczestnikom ruchu drogowego powinno zależeć na tym, aby na drodze było bezpiecznie. Wspólnie dbajmy o to, aby na drodze było bezpiecznie!" – apelują policjanci.