Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Jest praca w Kolejach Śląskich

Autor: w dniu 2024-02-16

Ci, którzy poszukują pracy, mogą rozważyć aplikację na wolne stanowiska w Kolejach Śląskich. Największy w regionie przewoźnik zatrudni pracowników, którzy mają też zapewnione szkolenie.

W ostatnich miesiącach Koleje Śląskie zatrudniły 30 nowych konduktorów. Teraz spółka szuka maszynistów i pracowników odpowiedzialnych za obsługę taboru kolejowego m.in. mechaników, elektroników i zwrotniczych.

Praca w Kolejach Śląskich – nie tylko zatrudnienie, ale też szkolenie

Koleje Śląskie zatrudniają już 61 konduktorów i 60 młodszych konduktorów. Nabór w ostatnich miesiącach był wyjątkowy, bo przewoźnik przyjął aż 30 nowych pracowników, do których zadań należeć będzie m.in. odprawa podróżnych, nadzór nad ich bezpieczeństwem i udzielanie informacji.

– Warto wiedzieć, że nie tylko zatrudniamy, ale i szkolimy. Na przykład obecnie prowadzimy rekrutację dla absolwentów szkół branżowych ze specjalnością mechanik-elektromonter. Po szkoleniu zawodowym będą mogli zostać rewidentami taboru – wyjaśnia Patryk Świrski, prezes Kolei Śląskich.

Praca czeka też na kandydatów na maszynistów – po 298-godzinnym kursie, na który składają się zajęcia teoretyczne i praktyczne mogą znaleźć zatrudnienie w Kolejach Śląskich.

Fot. Koleje Śląskie

Prosta ścieżka kariery

Przemysław Brych rozpoczął pracę na stanowisku konduktora Kolei Śląskich 10 lat temu. Po pięciu latach został kierownikiem pociągu, a teraz jest dyżurnym ruchu.

– Co jest najważniejsze w tej pracy? Odporność na stres, umiejętność radzenia sobie z emocjami i komunikatywność – mówi Przemysław Brych i dodaje:  – Zdarzają się zabawne sytuacje, bo kiedyś na przykład przy obchodzie składu na stacji końcowej znalazłem w jednym z przedziałów tort ślubny. Takie mamy czasy, wszyscy jesteśmy zabiegani, ale w Kolejach Śląskich nic nie ginie. Każdy zagubiony przedmiot można odebrać – dodaje Brych.

Jest moda na transport publiczny

Jego zdaniem mamy do czynienia z modą na transport publiczny. –  Wiele lat temu przestano dbać o transport publiczny i zaczęła się samochodoza. To się zmienia – coraz częściej wybieramy pociąg, tramwaj czy autobus. To jest krok w dobrą stronę – przekonuje Przemysław Brych.

Wszystkie ogłoszenia o pracę Kolei Śląskich można znaleźć na stronie: www.kolejeslaskie.pl.