Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Już dziś rozpoczyna się Jarmark na Nikiszu

Autor: w dniu 2022-12-09

Rusza jeden z najbardziej popularnych jarmarków bożonarodzeniowych w kraju – ten w katowickim Nikiszowcu.

To jeden z najpopularniejszych jarmarków w kraju. Przyciąga swoją niepowtarzalną atmosferą
i klimatem miejsca. Jak co roku, organizatorzy spodziewają się wielu odwiedzających, którzy przybędą z różnych części Katowic, regionu oraz Polski, a nawet zza granicy. Jarmark na Nikiszu to niepisana tradycja. Nie brakuje osób, które od lat przyjeżdżają do tej zabytkowej dzielnicy Katowic, by poczuć klimat nadchodzących świąt.

– Znakiem rozpoznawczym tego wydarzenia jest wyjątkowe miejsce, w którym się odbywa – mówi nam Waldemar Jan, ze Stowarzyszenia Fabryka Inicjatyw Lokalnych.

Co powinno zainteresować tych, którzy nie odkryli jeszcze magii tego miejsca?

-Nikiszowiec – zabytkowe, katowickie osiedle stanie się miejscem, gdzie odbywa się jeden z najbardziej malowniczych i oryginalnych jarmarków bożonarodzeniowych w Polsce. Oryginalny, dlatego, że w tworzony jest w niezwykłym miejscu – zabytkowym, patronackim osiedlu. Niezwykły również dlatego, że jest tworzony przez organizację pozarządową wspólnie z mieszkańcami, wolontariuszami z Centrum Zimbardo. Niezwykły również dlatego, że pełny jest autentycznego rękodzieła – dodaje Jan.

Organizatorzy spodziewają się, że miejsce to odwiedzi w czasie trwania jarmarku duża liczba gości.

– Spodziewamy się kilkudziesięciu tysięcy odwiedzających – dodaje Waldemar Jan

Z okazji tego lubianego wydarzenia organizatorzy przygotowali bezpłatne autobusy – wahadłowo będą kursować na Nikiszowiec dwie linie. Pierwsza kursować będzie z katowickiego dworca podziemnego przy Dworcu PKP (stanowisko nr 10), przez Centrum Przesiadkowe Sądowa i Centrum Przesiadkowe Zawodzie (gdzie istnieje możliwość skorzystania z nieodpłatnego parkingu) do przystanku Janów- Zamkowa Skwer, znajdującego się tuż przy terenie wydarzenia. Druga krótsza linia łączyć będzie 2 nieodpłatne parkingi: przy Katowickim Cmentarzu Komunalnym (ul. Murckowska 9), z parkingiem przy rondzie usytuowanym w bliskim sąsiedztwie Nikiszowca (między ul. Gospodarczą a ul. Szopienicką, obok Szpitala Specjalistycznego MAVIT).

Szczegóły można znaleźć na www.radiopiekary.pl.