Teraz gramy:

Title

Artist
Background

KAS przechwyciła ponad 265 tys. paczek nielegalnych papierosów

Autor: w dniu 2024-04-18

Ponad 265 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy przechwyciły podlaska i śląska Krajowa Administracja Skarbowa. Nielegalny towar zabezpieczono w dwóch magazynach na terenie woj. świętokrzyskiego i opolskiego.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z podlaskiej i śląskiej KAS wkroczyli na dwie posesje w Krapkowicach w województwie opolskim oraz nieopodal Buska-Zdroju w województwie świętokrzyskim. Z ustaleń mundurowych wynikało, że magazynowane są tam nielegalne papierosy.

KAS przechwyciła ponad 265 tys. paczek nielegalnych papierosów

W pierwszej lokalizacji zabezpieczono ponad 8 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. W magazynie pod Buskiem-Zdrojem funkcjonariusze przejęli niemal 256 tys. paczek nielegalnych papierosów o wartości ponad 4 mln zł. Zapakowana w kartony kontrabanda była przygotowana do załadunku na stojącą na posesji ciężarówkę.

Nielegalne papierosy warte setki tysięcy złotych

Oprócz wyrobów tytoniowych podczas akcji zabezpieczono m.in. dokumenty przewozowe, pieczątki, elektroniczne nośniki danych oraz niemal 28 tys. euro.

Do sprawy zatrzymano 3 mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty przechowywania nielegalnych papierosów (tzw. paserstwo akcyzowe). Podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat.