Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Katastrofa budowlana w Bytomiu

Autor: w dniu 2023-12-14

Służby interweniowały dziś przy ulicy Konstytucji w Bytomiu, gdzie doszło do katastrofy budowlanej. Konieczne stało się ewakuowanie mieszkańców budynków znajdujących się obok tego, który uległ zniszczeniu. 

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do służb dziś przed godziną 16.00. Wynikało z niego, że zawaliła się jedna ze ścian 3-kondygnacyjnej kamienicy przy ulicy Konstytucji.

Miejsce zdarzenia zabezpieczali bytomscy policjanci. Informują, że z pobliskiego budynku trzeba było ewakuować mieszkańców. Prowadzący akcję strażacy wstępnie wykluczyli, aby ktoś ucierpiał w wyniku zdarzenia.

Przyczyny są ustalane wraz z Inspekcją Nadzoru Budowlanego. Wiadomo, że opisywana nieruchomość jest pustostanem, jednak przylegają do niej dwa inne budynki mieszkalne. Zamieszkałe są tam łącznie, jak wylicza portal bytomski.pl, 4 mieszkania. Sześciu lokatorów, jak informuje serwis, opuściło nieruchomości o własnych siłach. Dwie pozostałe, starsze osoby wymagały pomocy strażaków.

Wiadomo, że przylegające budynki, w opinii inspektor nadzoru budowlanego – jak relacjonuje bytomski.pl – nie nadają się do zamieszkania. Lokatorom zapewniono lokale zastępcze. Działania służb zakończono przed 18.00. Brało w nich udział 19 strażaków.

Źródło: Bytomski.pl