Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wstydliwe pożegnanie Rakowa z Europą!

Autor: w dniu 2023-12-14

Fatalne pożegnanie Rakowa Częstochowa z europejskimi pucharami. Mistrzowie Polski w meczu o być, albo nie być w Europie na wiosnę zostali rozgromieni w Sosnowcu przez Atalantę.

Sporo przed pojedynkiem mówiło się o tym, że goście wystąpią w rezerwowym składzie, ale okazało się, że nawet drugi garnitur z Włoch nie miał problemów z ograniem polskiej ekipy. Już po pierwszej połowie było w zasadzie po meczu, bo Raków przegrywał 0:2. W drugiej odsłonie goście dołożyli dwa trafienia i skończyło się wstydliwym 0:4.

Rywale zagrali dla Polaków, bo Sporting w tej grupie pokonał Sturm Graz 0:3, ale nie miało to żadnego znaczenia w obliczu fatalnej postawy Rakowa w Sosnowcu. Przygoda ekipy spod Jasnej Góry z europejskimi pucharami dobiegła więc końca.

Raków Częstochowa – Atalanta BC 0:4 (0:2)

Bramki: 14′, 73′ Muriel, 25′ Bonfanti, 90+2 Charles De Ketelaere

Raków: V. Kovačević – Racovițan, A. Kovačević, J. Silva (78. Sorescu) – Tudor (C), Koczergin (61. Cebula), Berggren, Plavšić – Yeboah (61. Crnac), Zwoliński (81. Piasecki), Nowak (81. Kittel).

Atalanta: Carnesecchi (84. Rossi) – Hateboer, Bonfanti, Del Lungo – Holm (85. Palestra), Adopo, Mirančuk (89. De Nipoti), Pasalić (C), Zortea – De Ketelaere, Muriel (89. M. Cissé)

Foto: Raków Częstochowa