Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Agresywny Norweg zaatakował strażników na lotnisku w Pyrzowicach

Autor: w dniu 2023-12-15

Agresywny, pijany i pod wpływem narkotyków Norweg zaatakował funkcjonariusza Straży Granicznej na lotnisku w Pyrzowicach. Szybko został jednak obezwładniony i zatrzymany.

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach patrolując strefę ogólnodostępną zauważyli przy terminalu A pracownika portu lotniczego, który stał w towarzystwie silnie pobudzonej i gestykulującej osoby. Mężczyzna ten gwałtownie wymachiwał rękami, a jego ton głosu był mocno podniesiony.

Mając na względzie zapewnienie bezpieczeństwa pracownika oraz utrzymanie porządku publicznego funkcjonariusze natychmiast udali się w kierunku obu mężczyzn. Na miejscu pracownik portu poinformował, że mężczyzna stojący razem z nim to pasażer, obywatel Norwegii, który ze względu na jego stan psychofizyczny oraz ordynarne zachowanie wobec obsługi naziemnej nie został dopuszczony do lotu na Maderę – czytamy na stronie internetowej śląskiej Straży Granicznej.

Podczas rozmowy cudzoziemiec zaczął krzyczeć, prowadząc z samym sobą ożywiony monolog, zwracając tym samym uwagę osób postronnych. Zaczął po angielsku wykrzykiwać słowa powszechnie uznane za obelżywe, oraz pokazywać funkcjonariuszom gest wyciągniętego środkowego palca. Krzycząc kopnął jednego z mundurowych w okolice biodra. Wtedy został przez funkcjonariuszy obezwładniony i zastosowano wobec niego środki przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek. Jednak nawet to nie uspokoiło 31-latka, który wciąż zachowywał się agresywnie.

Cudzoziemiec został przewieziony do pomieszczeń służbowych SG, w celu przeprowadzenia dalszych czynności. W wyniku badań lekarskich przeprowadzonych następnie w szpitalu MSW w Katowicach stwierdzono w jego organizmie obecność THC (substancja psychoaktywna występująca w marihuanie), BDZ (benzodiazepiny – substancje z grupy leków o działaniu przeciwlękowym, uspokajającym, nasennym) oraz poziom alkoholu 1,92 promila. Zatrzymanego osadzono w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych w Bytomiu – informuje Straż Graniczna.

Foto i źródło: Śląska Straż Graniczna