Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Katowice: 47-latek zatrzymany w sprawie zabójstwa

Autor: w dniu 2023-08-02

Policjanci z Katowic zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabicie swojego kolegi. Podejrzanemu przedstawiono zarzut zabójstwa. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice Wschód sąd aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Podejrzanemu grozi dożywocie.

Policjanci z Komisariatu Policji V w Katowicach zatrzymali 47-latka podejrzanego o zabicie swojego kolegi. Mundurowi zatrzymali mężczyznę w mieszkaniu 55-latka tuż po zabójstwie.

Podejrzany od kilku miesięcy mieszkał u swojego kolegi. Z policyjnych ustaleń wynika, że w dniu zabójstwa doszło pomiędzy nimi do kłótni, w czasie której podejrzany ugodził nożem w klatkę piersiową swojego znajomego. Pomimo podjętej reanimacji nie udało się przywrócić funkcji życiowych. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł na miejscu. Podejrzany został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Badanie trzeźwości wskazało, że miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu – informuje katowicka policja.

Podejrzanemu przedstawiono zarzut zabójstwa. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice Wschód sąd aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Za zabójstwo grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Foto i źródło: UM Katowice