Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Katowice: MZUiM zapowiada prace drogowe

Autor: w dniu 2023-07-27

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach informuje, że w najbliższych dniach będzie prowadził prace w trzech lokalizacjach na mapie miasta.

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach przeprowadzi w najbliższych dniach, jeśli będą sprzyjać temu warunki pogodowe, prace drogowe w różnych rejonach miasta.

Pierwsze z zapowiadanych zadań to naprawa nawierzchni jezdni na ul. Lwowskiej, na zjeździe do ul. Bagiennej w kierunku centrum miasta. Remont rozpocznie się 31 lipca i polegać będzie na punktowym remoncie nawierzchni jezdni. Roboty będą prowadzone z utrzymaniem ruchu i powinny zakończyć się 1 sierpnia. Co w dalszej kolejności?

Roboty drogowe będą prowadzone także, nieco później, na ul. Piotrowickiej – na odcinku od ul. Panewnickiej do ul. Słupskiej. W tym przypadku początek robót zaplanowano na 3 sierpnia. Zadanie ma być zakończone dwa dni później, 5 sierpnia. Roboty polegać będą na punktowych naprawach nawierzchni i odbywać się będą również w nocy.

W rejestrze planowanych remontów jest jeszcze ten na lewym pasie DK86 – na odcinku od wjazdu z ul. Kołodzieja w kierunku Giszowca. Tu drogowcy rozstawią się 7 sierpnia i powinni uporać się ze swoimi powinnościami w ciągu 5 dni roboczych. Będzie to remont lewego pasa jezdni DK86 na odcinku od wjazdu z ul. Kołodzieja w kierunku Giszowca.

Okres wakacyjny, jak zapewniają przedstawiciele miasta, szczególnie sprzyja takim pracom. Dzięki mniejszemu natężeniu ruchu drogowego zmiany w organizacji czy miejscowe ograniczenia powinny być mniej odczuwalne przez mieszkańców.