Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Katowice: Ruszają prace na Grundmanna

Autor: w dniu 2023-07-24

Szykują się utrudnienia dla kierowców w Katowicach. Jest to związane z budową połączenia ulic Grundmanna i Mickiewicza. 

Dziś o godzinie 10.00 wykonawca połączenia ul. Grundmanna i ul. Mickiewicza wprowadzi tymczasową organizację ruchu na ul. Grundmanna. Na odcinku około 50 metrów, na wysokości zajezdni PKM Katowice, obie jezdnie zostaną zawężone z trzech do dwóch pasów.

Prace na Grundmanna. Zmiana organizacji ruchu

Wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu związane jest z koniecznością wybudowania przewiązki pomiędzy obiema jezdniami. Dzięki niej po wybudowaniu nowego połączenia z ul. Mickiewicza, będzie możliwe skręcenie w lewo, w ulicę Grundmanna. W dalszych etapach zostanie wybudowana nowa jezdnia, a także obiekt mostowy nad Rawą. Wartość tego zadania to ponad 36 mln zł.

Przedłużenie ul. Mickiewicza do ul. Grundmanna to jedna z sześciu drogowych inwestycji, jakie Katowice realizują w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Łączna wartość wszystkich prac wynosi 148 mln zł, ale Miasto wyda ze swojego budżetu 32 mln zł. Pozostała kwota zostanie pokryta z uzyskanych dofinansowań. Oprócz wspomnianego przedłużenia inwestycje obejmują także: przedłużenie ul. Dobrowolskiego do ul. Katowickiej, nowe układy drogowe na os. Tysiąclecia oraz w rejonie Kalinowej i Wilczewskiego, budowę nowej drogi od ulicy Korczaka w kierunku ulicy Deszczowej oraz drogi od ul. Gospodarczej w kierunku ul. Porcelanowej.