Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Katowice: Wypłacał pieniądze z bankomatu. Złapała go policja

Autor: w dniu 2024-01-10

Policjanci Komisariatu Policji V w Katowicach zatrzymali mężczyznę, który wypłacił pieniądze z bankomatu pochodzące z oszustwa metodą na BLIK. 19-latek w chwili zatrzymania miał przy sobie ponad 50 tys. zł w gotówce.

Policjanci z Komisariatu Policji V w Katowicach zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo metodą na BLIK. 19-letni mieszkaniec województwa małopolskiego został zatrzymany chwilę po wypłacie pieniędzy z bankomatu w centrum Katowic.

19-latek w chwili zatrzymania miał przy sobie ponad 50 tysięcy złotych w gotówce. Mężczyzna przyznał, że były to pieniądze pochodzące z oszustw metodą na BLIK. Został osadzony w policyjnym areszcie.

Podejrzanemu przedstawiono łącznie, jak informuje katowicka policja, 5 zarzutów dotyczących oszustw i usiłowania oszustwa. Zabezpieczono również ujawnioną przy mężczyźnie gotówkę.

Czynności w sprawie prowadzą policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Katowicach. Prokurator wystąpił z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat więzienia.

Fot. ilustracja pixabay