Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Plac TDP w Tarnowskich Górach do przebudowy

Autor: w dniu 2024-01-10

Plac TPD w  Tarnowskich Górach przejdzie metamorfozę. W miejscu tym powstaną: nowy plac zabaw, fontanna w kształcie kuli ziemskiej, miniamfiteatr, publiczne toalety, siłownia oraz urządzenia do ćwiczeń dla seniorów.

Wkrótce rozpocznie się przebudowa placu Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Tarnowskich Górach. Chodzi o plac w centrum miasta, tuż obok ronda Ranoszka. Ten sam, który przez lata gromadził i bawił pokolenia małych tarnogórzan.

-Ten plac zabaw ma już parę lat. Pora go odnowić i rozszerzyć funkcje tego placu. Będą tam też urządzenia i miejsca przeznaczone dla seniorów – siłownia na świeżym powietrzu, miniamfiteatr, zieleń. Co ważne, z tyłu jest stary budynek, zostanie wyburzony. Znajdą się tam  toalety miejskie, których wcześniej tam nie było. Toalety będą dostosowane do osób ze specjalnymi potrzebami – wyjaśnia Mariusz Jarzombek z tarnogórskiego magistratu.

Przetarg na wartą nieco ponad 4 mln zł inwestycję został rozstrzygnięty. Przekazanie placu budowy wykonawcy ma nastąpić jeszcze w tym tygodniu. Wszystko gotowe ma być pod koniec lipca.