Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Świętochłowice: Kiedy rozegrane będą pierwsze zawody żużlowe?

Autor: w dniu 2023-07-04

Wiadomo, kiedy rozegrane będą pierwsze zawody na torze żużlowym znajdującym się na stadionie im. Pawła Waloszka w Świętochłowicach. 

Stało się! Ogłoszono termin pierwszych zawodów żużlowych po modernizacji toru w Świętochłowicach. Informację potwierdził oficjalnie, podczas zorganizowanej wczoraj konferencji prasowej prezydent Daniel Beger.

Zawody żużlowe w Świętochłowicach w lipcu

Runda turnieju Nice Cup odbędzie się, co potwierdził prezydent Świętochłowic Daniel Beger, w sobotę 15 lipca o godz. 16.00 na stadionie im. Pawła Waloszka.

– Mieszkańcy całego regionu mogą już rezerwować tę datę w kalendarzu. Za niecałe dwa tygodnie w Świętochłowicach odbędzie się jedna z rund jubileuszowego turnieju Nice Cup. To dla nas wielki dzień, móc zaprosić na pierwsze zawody w żużlu na zmodernizowanym świętochłowickim stadionie – mówił w trakcie spotkania z dziennikarzami Daniel Beger, Prezydent Miasta Świętochłowice.

Organizatorzy podkreślają, że cieszą się z dotychczasowych osiągnięć w zakresie wydarzenia.

– Wszystkim nam sprzyja szczęście. Gdy planowaliśmy jubileuszową edycję cyklu Nice Cup, świętochłowickiego toru w kalendarzu zawodów z naturalnych przyczyn jeszcze nie było. Los jednak chciał, aby zawody młodzieżowe stanowiące jedną z rund cyklu, udało się zorganizować właśnie tu, na świeżo zmodernizowanym torze. Sądzę, że będzie to dla mieszkańców oraz fanów żużla z całego regionu, a nawet kraju ciekawe wydarzenie – mówił Wojciech Jankowski, dyrektor marketingu grupy Nice, organizator turnieju Nice Cup, który wręczył prezydentowi pamiątkowy plastron wykorzystywany przez zawodników podczas trwającego sezonu.

Zawody w ramach 5. rundy cyklu Nice Cup rozgrywane w klasie 500cm3 adresowane są do nastoletnich zawodników z Polski, ale także z zagranicy. To oni dostarczą oglądającym niebywałych emocji.

Obiekt przygotowany dla kibiców

Specjalnie na lipcowe zawody przygotowane będą także trybuny dla kibiców. Łącznie dostępnych będzie ponad 750 miejsc siedzących. Tor także jest jeszcze sprawdzany i korygowany, a także "rozjeżdżany" podczas treningów.

– Nawierzchnia toru jest nowa, wymaga dopieszczenia. Ciągle prowadzone są na nim drobne korekty według sugestii zawodników i trenerów, jednak dołożymy wszelkich starań, aby na 15 lipca wszystko było gotowe na 100 procent – mówił Jacek Kamiński, członek zarządu MPUK w Świętochłowicach, spółki odpowiedzialnej za prace na torze.

Oprawę muzyczną przygotował "Kieron"

Podczas konferencji zapowiedziana została również muzyczna niespodzianka – członkowie i sympatycy świętochłowickiego klubu żużlowego we współpracy z rapującym po i o Śląsku Marcinem Kierońskim – "Kieronem" – przygotowują utwór i teledysk z okazji powrotu czarnego sportu do Świętochłowic.

Głównym organizatorem zawodów jest świętochłowicki klub żużlowy MS Śląsk.

– Wszyscy czekaliśmy na ten moment. Jubileusz klubu, do tego urodzinowa odsłona turnieju Nice Cup – wszystko skumulowane podczas nadchodzących zawodów – to należało się mieszkańcom Świętochłowic. Cały dochód ze sprzedaży wejściówek na turniej zostanie przeznaczona na dalszy rozwój naszej szkółki, abyśmy mogli jak najlepiej szkolić młodych żużlowców na tym torze – powiedział Krzysztof Bas, trener MS Śląsk.

Bilety na nadchodzący Nice Cup w przedsprzedaży dystrybuować będzie MS Śląsk. Już dziś zapraszamy do nabycia wejściówek na to wyjątkowe wydarzenie. Szczegóły niebawem na stronie klubu oraz miasta.