Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Kiedy zostanie otwarty basen w Piekarach Śląskich?

Autor: w dniu 2023-06-14

Mamy czerwiec, ale pogoda nas nie rozpieszcza, bowiem słonecznych dni jest jak na lekarstwo. Niemniej spragnieni kąpieli będą mogli już niebawem korzystać z basenu piekarskiego MOSiR-u. 

Basen przy ulicy Olimpijskiej 3 w Piekarach Śląskich ma być otwarty, wedle dzisiejszej zapowiedzi, 24 czerwca o godzinie 10.00.

W jakich godzinach będzie otwarty basen w Piekarach Śląskich?

Miejsce, gdzie można ochłodzić się w ciepłe, słoneczne dni dostępne będzie dla chętnych przez siedem dni w tygodniu. Od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 19.00, zaś w soboty i niedziele w godz. 10.00 – 20.00.

Normalny bilet będzie kosztował 14 złotych, zaś ulgowy, który dostępny jest dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz osób powyżej 60 roku życia – 10 złotych za dzień.

Na wolny wstęp mogą liczyć dzieci do 7 roku życia, będące pod opieką dorosłych oraz weterani i weterani poszkodowani, za okazaniem stosownej legitymacji.

Dostępny będzie też bilet rodzinny – dla jednej osoby dorosłej i jednego dziecka. W tym przypadku opłata wyniesie 22 złote za dzień, a za każde kolejne dziecko należy wnieść dodatkowo 7 złotych.

W przypadku rodziny "2+1", czyli dwie osoby dorosłe i dziecko należy liczyć się z wydatkiem 35 złotych za dzień i tu również za kolejne dziecko płaci się dodatkowe 7 złotych. 

Kto jeszcze może liczyć na niższą opłatę? Przede wszystkim ci, którzy odwiedzą basen po godzinie 16.00. W tym przypadku trzeba będzie zapłacić 50% wartości biletu.  Osoba niepełnosprawna po okazaniu orzeczenia lub legitymacji zapłaci 8 złotych, tyle samo w tym przypadku płaci także jej opiekun. Uczestnicy półkolonii organizowanych w Piekarach Śląskich i wychowankowie domów dziecka płacą 5 złotych, jednak w tym przypadku z wniesienia opłaty wolni są opiekunowie.

Szczegóły dotyczące zarówno godzin otwarcia basenu, jak i różnorodnych, innych działań podejmowanych przez piekarski MOSiR można śledzić w mediach społecznościowych: