Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Kierowca zasłabł, gdy dostał mandat

Autor: w dniu 2023-06-14

Nietypowy przebieg miała kontrola drogowa przeprowadzona podczas długiego weekendu. Kierowca zasłabł, gdy dowiedział się, jakiej wysokości mandat dostanie.  

W piątek, 9 czerwca na trasie S7 w miejscowości Barak w województwie mazowieckim policjanci radomskiej drogówki kontrolowali prędkość w ramach działań pod nazwą "Boże Ciało". Spotkanie z jednym z kierowców miało dość nietypowy przebieg.

Kierowca zasłabł, gdy dostał mandat

Około godziny 17.20 skontrolowany został kierowca Renault, który przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h. Gdy został sprawdzony w policyjnych systemach, wyszło na jaw, że 23-latek ma już na swoim koncie kilka wykroczeń związanych z przekroczeniem prędkości. Ostatnie z nich, jak się okazało, miało miejsce w zeszłym roku i kwalifikuje go do warunków recydywy, co skutkuje podwojeniem kwoty mandatu do 3 000 złotych. Kiedy mężczyzna usłyszał, ile będzie musiał zapłacić, zbladł i osunął się na ziemię.

Policjanci udzielili mu pomocy oraz zaproponowali wezwanie karetki pogotowia, ale sam zainteresowany odmówił. Powiedział, że czuje się dobrze, ale emocje wzięły górę. Ostatecznie młody kierowca, mieszkaniec pow. piaseczyńskiego, przyjął mandat, a wraz z nim 13 punktów karnych.