Teraz gramy:

Title

Artist
Background

„Niy ma gańby godać”. Będą promować godka

Autor: w dniu 2023-06-14

Akcja "Niy ma gańby godać" organizowana przez Stowarzyszenie Śląskie Klimaty we współpracy z Urzędem Miasta Świętochłowice będzie promować język śląski. 

W ramach działań na ścianie jednej z kamienic powstanie mural przedstawiający "zicherkę", czyli agrafkę. W czasie prac malarskich organizowane będą zabawy dla najmłodszych. Szablonów malarskich ze śląskimi słowami będzie więcej, a wszystko po to, żeby promować "ślonsko godka".

Niy ma gańby godać! Chcą promować język śląski

Malowanie muralu to nie wszystko. Będą między innymi członkowie stowarzyszenia Śląskie klimaty, w tym oczywiście sam Radosław Palacz, a ponadto Prezydent Miasta Świętochłowice, a także Jerzy Staszczyk – autor muralu i Mateusz Lisicki – kucharz prowadzący Modry blog

Zanim jednak dojdzie do finału akcji, będzie kręcony film promocyjny. Wydarzenie odbędzie się już jutro, 15 czerwca o godzinie 16.00 przy ulicy Łagiewnickiej 2 w Świętochłowicach.

Niewykluczone, że podobna akcja promująca język śląski będzie zorganizowana też w Piekarach Śląskich, ale na razie trwają w tej sprawie rozmowy.