Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Kierowca i pasażer z problemami. Co okazało się podczas kontroli?

Autor: w dniu 2023-12-21

Osoba siedząca za kierownicą Hyundaia zwróciła uwagę policjantów. Nie bez powodu, ale policjanci zainteresowali się też pasażerem. Okazało się, że ten ma problem z prawem.

W minioną środę uwagę funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego zabrzańskiej komendy zwrócił młodo wyglądający kierowca hyundaia. Gdy Policjanci zatrzymali go do kontroli, okazało się, że nie powinien prowadzić samochodu. Problem ma też brat siedzący na siedzeniu pasażera.

Do zatrzymania osobówki doszło około 18.40 na ulicy Rymera w Zabrzu. Przypuszczenia policjantów co do zbyt młodego wieku były trafne. Kierującym okazał się 15-letni mieszkaniec Zabrza, który w swoim wieku nie miał możliwości posiadania wymaganych uprawnień.

Co do pasażera – był nim 19-letni brat młodego kierowcy. W jego przypadku, po sprawdzeniu w systemach informacyjnych Policji, wyszło na jaw, że jest poszukiwany. 19-latek miał trafić na 15 dni do aresztu z powodu nieuiszczonej grzywny w kwocie 1500 złotych.

15-letni kierowca odpowie przed sądem rodzinnym za jazdę bez uprawnień. Z kolei 19-latek uratował się przed osadzeniem w areszcie tym, że udało mi się poprosić rodzinę o opłacenie zaległej grzywny.