Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Sosnowiec: Będzie kompleksowa przebudowa ulicy Długosza

Autor: w dniu 2023-12-22

Sosnowiecki magistrat informuje o pracach, które prowadzone będą na ulicy Długosza. Jakie działania będą podejmowane i na co muszą przygotować się w związku z nimi kierowcy?

To będzie kompleksowa przebudowa ostatniego fragmentu ulicy Długosza. Wcześniej wyremontowany został 800-metrowy odcinek od ronda w ciągu ulicy Braci Mieroszewskich poprzez nowy węzeł wzdłuż DK 94, do kolejnego ronda komunikującego centra handlowe przy DK94.

Teraz przyszedł czas na samo rondo i odcinek drogi łączący się z ul. Komuny Paryskiej.

– Będzie nowy chodnik, przebudujemy przystanek autobusowy i wybudujemy brakujący łącznik drogi rowerowej, który pozwoli z jednej strony dojechać do Dąbrowy Górniczej, a z drugiej do Zagórza – wylicza Arkadiusz Chęciński.

Nowa nawierzchnia pojawi się nie tylko na ostatnim fragmencie ul. Długosza, ale również na istniejącym rondzie. W ramach inwestycji powstanie nowe rondo u zbiegu z ulicami Komuny Paryskiej oraz Kukuczki, czyli w miejscu, gdzie wielu kierowców skarżyło się na trudności z włączeniem się do ruchu. Poprawi się także bezpieczeństwo pieszych, ponieważ dedykowane im przejścia zostaną dodatkowo doświetlone. Rozbudowany zostanie również system odwodnienia.

Zadanie podzielone jest na etapy. Wykonawca, którym jest Silesia Invest z Gliwic najpierw zobowiązany jest do opracowania kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji umożliwiających realizację robót budowlanych. Następnie zajmie się samym wykonaniem. Termin realizacji to listopad 2025 roku.