Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Kinga kocha konie. Uczennica piekarskiej szkoły mistrzynią!

Autor: w dniu 2023-08-25

Odkrywanie pasji i pielęgnowanie jej od najmłodszych lat jest czymś, co miło obserwować u dzieci. Jedną z takich pasjonatek jest Kinga Moszyńska. 
Kinga Moszyńska jest uczennicą klasy 6B w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 5 w Piekarach Śląskich. Mimo młodego wieku zdołała rozbudzić w sobie pasję, którą pielęgnuje. To jeździectwo. Zajmuje się końmi od trzech lat, ale od roku trenuje pod opieką instruktora.
"Kinga każdą wolną chwilę spędza w stajni opiekując się końmi, co wiąże się z ciężką pracą, ale i daje satysfakcję, ponieważ konie to jej całe życie i miłość" – informuje piekarska "piątka" w swoich mediach społecznościowych.
Opieka nad zwierzętami i doskonalenie techniki jeździeckiej to jedno, ale jeszcze bardziej na uwagę zasługują sukcesy sportowe. Kinga zdobyła niedawno pierwszy tytuł mistrzowski. Była najlepsza w ramach Mistrzostw Śląska 2023 w skokach przez przeszkody Klubu Jeździeckiego Preria Wilkowice. W wydarzeniu organizowanym w dniach 18-20 sierpnia młoda zawodniczka uzyskała najlepszy wynik w kategorii Kuce II, zdobywając złoty medal.