Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Kino Zacisze ma 5 lat! Odbyły się uroczystości jubileuszowe

Autor: w dniu 2024-03-04

Kino Zacisze działające w Piekarach Śląskich świętowało piątą rocznicę powstania. Wydarzenie było okazją do wzięcia udziału w okolicznościowym konkursie, ale nie tylko.

Kino Zacisze działające w Miejskim Domu Kultury przy ulicy Bytomskiej 73 w Piekarach Śląskich funkcjonuje w mieście już pięć lat. Władze nie ukrywają, że działania podjęte przez dyrekcję tej instytucji sprawiają, że można swobodnie konkurować z multipleksami. Jak osoby zaangażowane w funkcjonowanie piekarskiej instytucji oceniają ostatnie lata?

-Ponad 117 tysięcy widzów przez 5 lat, 4 tysiące seansów, około 680 tytułów. Kino przyjęło się w Piekarach, piekarzanie lubią chodzić do kina, lubią wiedzieć, co jest grane, lubią trzymać rękę na pulsie, ale kino to załoga – wspaniali ludzie, z którymi pracuję. To chyba największy sukces, że udało się zebrać ludzi, którzy są otwarci na widzów, widzów z niepełnosprawnościami. Kino Zacisze przerosło wszelkie oczekiwania – mówi dyrektor Kina Zacisze Jakub Pudełko.

Co, sięgając pamięcią pięć lat wstecz, na temat Kina Zacisze mówią władze Piekar Śląskich?

-Wielka duma dla miasta Piekary Śląskie i wielkie podziękowania dla Pana Dyrektora Jakuba Pudełko. Możemy cieszyć się kinem, którego nam zazdroszczą inne miasta – mówi prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Kajdan.

Obecni podczas piątkowych uroczystości wzięli udział w konkursie filmowym z towarzyszeniem Big Magnetic Band oraz uczestniczyli w pokazie filmu Diuna II. Dumy z funkcjonowanie kina nie ukrywa także zaangażowany w funkcjonowanie kina od momentu jego powstanie poseł Łukasz Ściebiorowski.

-Jeszcze jako radny współpodejmowałem decyzje, które zadecydowały o tym, że obchodzimy już 5 lat kina. Dobrze, że takie miejsce powstało. Mamy potrzebę obcować z obrazem, dźwiękiem. Życzmy sobie, by siła polskiego kina przyciągała widzów. Fantastyczna robota wszystkich związanych z kinem Zacisze – mówi Łukasz Ściebiorowski – Poseł na Sejm RP.