Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Kościelne skarbonki na celowniku złodzieja

Autor: w dniu 2024-03-04

Pszczyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże pieniędzy z kościelnych skarbonek. Wpadł w ręce patrolu, kiedy pił piwo na przystanku. Podczas czynności okazało się, że to nie wszystko…

W piątek tuż przed 16.00 dzielnicowi z Komisariatu Policji w Pawłowicach podeszli do mężczyzny pijącego alkohol na przystanku autobusowym. Gdy sprawdzili policyjne systemy, wyszło na jaw, że 38-latek jest poszukiwany przez jednostki policji w związku z kradzieżami, których dokonał na terenie powiatu mikołowskiego i rybnickiego. Mężczyzna został zatrzymany. Podczas dalszych czynności okazało się, że nie był to koniec jego kłopotów.

Podczas przeszukania mundurowi znaleźli u niego zawiniątko z narkotykami. Przeprowadzone badanie testerem narkotykowym potwierdziło, że zabezpieczone substancje to Alfa PiHP. To jednak nie wszystko…

Mundurowi znaleźli także u mężczyzny gotówkę i telefon. Były to łupy z kradzieży. 38-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego "trudnił się", jak informuje policja, okradaniem wiernych i skarbonek w kościele. Znalezione pieniądze pochodziły z kradzieży, która miała miejsce 29 lutego w Parafii pod wezwaniem Stanisława Biskupa i Męczennika w Suszcu, a telefon należał do mieszkanki powiatu rybnickiego, gdzie mężczyzna także dokonał kradzieży i włamaniem.

Ukradł skarbonkę z datkami na rzecz chorego chłopca

Za picie alkoholu w miejscu publicznym 38-latek został ukarany mandatem karnym, natomiast za posiadanie narkotyków, włamania i kradzieże będzie odpowiadał przed sądem.