Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Ukradł skarbonkę z datkami na rzecz chorego chłopca

Autor: w dniu 2023-11-20

Wtargnął do sklepu i ukradł skarbonkę, do której wrzucano pieniądze na rehabilitację chorego chłopca. Nie było to jego jedyne przewinienie. Mężczyzna trafił w ręce mundurowych.

Jaś Skolasiński z Goczałkowic-Zdroju przyszedł na świat w październiku 2021 roku. Chłopiec cierpi na wady rozwojowe mózgu. Dla jego rodziców informacja o problemach zdrowotnych syna była ciosem, ale nie poddali się. Gromadzą środki niezbędne do zapewnienia synowi należytej opieki. Niestety są tacy, którzy żerują na czyimś nieszczęściu, bo złodziej skradł skarbonkę, w której gromadzono pieniądze na rzecz chłopca.

Skarbonka z datkami na Jasia Skolasińskiego skradziona. Schwytano złodzieja

23 października złodziej skradł skarbonkę charytatywną, która znajdowała się w sklepie przy ulicy Srebrnej w Pszczynie. Do pojemnika wrzucano pieniądze dla Jasia Skolasińskiego. W środku znajdowała się kwota co najmniej 1000 złotych, które miały zostać przeznaczone na rehabilitację chłopca. Sprawcę nagrała kamera monitoringu. Kryminalni z pszczyńskiej komendy gdy odebrali zgłoszenie, zajęli się ustaleniem tożsamości przestępcy. Mundurowi wytypowali złodzieja i ruszyli na jego poszukiwania. Gdy podejrzany 29-latek został zatrzymany, wyszło na jaw, że to nie jedyna kradzież, jaką ma na swoim koncie…

Jak ustalili stróże prawa, mężczyzna nieco wcześniej, tego samego dnia, w Goczałkowicach-Zdroju ukradł rower. Odzyskany jednoślad trafił już do właściciela.

29-latek usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Mężczyzna działał w warunkach recydywy. Teraz znowu stanie przed sądem.