Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nastolatka uciekała quadem przed policją. Jej sprawą zajmie się sąd

Autor: w dniu 2024-03-04

Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali 14-latkę, która kierując quadem, nie zatrzymała się do kontroli drogowej. Wiadomo, że nie miała uprawnień do kierowania. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym.

Wczoraj po godzinie 15 w Górkach Śląskich na ulicy Ofiar Oświęcimskich policjanci z wydziału ruchu drogowego zwrócili uwagę na kierującą quadem. Włączając niezbędne sygnały uyprzywilejowania próbowali ją zatrzymać i skontrolować.

Nastolatka uciekała quadem przed policją

Nastolatka nie reagowała na sygnały nakłaniające do zatrzymania się i zaczęła uciekać w kierunku ulicy Nowej. Na skrzyżowaniu ulic Nowej i Rudzkiej z powodu nadmiernej prędkości straciła panowanie nad pojazdem, uderzyła w krawężnik i spadła z pojazdu.

Policjanci ruszyli, by udzielić jej pierwszej pomocy. Okazało się, że 14-latka kierowała czterokołowcem bez stosownych uprawnień. Na miejsce przyjechał jej ojciec, pod którego opiekę została przekazana. Niebawem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Mundurowi przypominają, że nieletni również odpowiadają za swoje zachowanie. Apelujemy do rodziców, aby zwracali uwagę na to, gdzie i jak spędzają czas ich dzieci. W trosce o dobro i bezpieczeństwo młodzieży Policja apeluje o właściwą i szybką reakcję na niepokojące sygnały dotyczące ich zachowań, które najczęściej prowadzą do demoralizacji i przestępczości nieletnich.