Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Kobieta była porwana i torturowana. Jest akt oskarżenia w sprawie

Autor: w dniu 2023-07-05

Kobieta została porwana, wrzucona do bagażnika, a następnie dwa tygodnie przetrzymywana w niewoli. Ci, którzy to zrobili, nie mieli skrupułów. 

Prokuratura Okręgowa w Katowicach skierowała do Sądu Okręgowego w Katowicach akt oskarżenia przeciwko 36-letniemu mężczyźnie, który odpowie za: uprowadzenie i przetrzymywania swojej ofiary, wymuszenie rozbójnicze i rozbój.

Porwanie kobiety w Pszczynie. Ofiara była więziona i torturowana

Do opisywanego zdarzenia doszło jesienią 2019 roku na terenie stacji benzynowej w Pszczynie. Sprawcy porwania grozili swojej ofierze, wepchnęli ją do bagażnika, a następnie przewieźli do jednego z hoteli położonych na terenie województwa śląskiego. Zarówno tam, jak i w kolejnych miejscach kobieta była przetrzymywana przez ponad dwa tygodnie. Jej oprawcy byli bezwzględni. Znęcali się nad nią fizycznie. Podawali jej także środki odurzające, odmawiano jej skorzystania z pomocy medycznej. Dodatkowo szczuto ją psem, przypalano palnikiem i grożono, że jej syn zostanie zamordowany. Jak ustalono, w oparciu o przeprowadzone w śledztwie dowody, celem porwania kobiety było zabranie jej samochodów marki BMW, a także przekazanie komuś innemu zarządu nad firmami, z którymi była powiązana.

Akt oskarżenia trafił do sądu

Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte pierwotnie w Prokuraturze Rejonowej w Pszczynie jesienią 2019 roku, a następnie przejęte zostało do dalszego prowadzenia przez Prokuraturę Okręgową w Katowicach. W niniejszej sprawie w styczniu 2022 roku skierowano do Sądu Okręgowego w Katowicach akt oskarżenia przeciwko 4 osobom.

-W tym zakresie postępowanie pozostaje w toku. Postępowanie wobec osoby, co do której obecnie skierowano akt oskarżenia, zostało z uwagi na ukrywanie się podejrzanego zawieszone. W sprawie zostały wdrożone poszukiwania międzynarodowe. Oskarżony został zatrzymany na terenie Irlandii, a następnie przekazany w lutym 2023 roku na terytorium Polski – mówi prok. Marta Zawada-Dybek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Katowicach

Mężczyzna trafił do tymczasowego aresztu. Przestępstwo wzięcia lub przetrzymywania zakładnika, stanowi zbrodnię zagrożoną karą pozbawienia wolności od lat 3.