Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Strażackie interwencje w regionie. Odnotowano zalania i pożary

Autor: w dniu 2023-07-06

Gwałtowne burze z piorunami przeszły przez region. Strażacy odnotowali kilkadziesiąt interwencji. Spłonęły dwie nieruchomości.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał 4 lipca ostrzeżenie meteorologiczne, z którego wynikało, że może dojść do burz z opadami gradu. Te prognozy sprawdziły się, a strażacy musieli niejednokrotnie podjąć interwencje.

Strażackie interwencje w regionie. Doszło do zalań i pożarów

W związku z wydanymi ostrzeżeniami jednostki Państwowej Straży Pożarnej w ciągu minionej doby wyjechały do 69 interwencji. Większość z nich dotyczyła usuwania wiatrołomów i pompowania wody z zalanych nieruchomości. Na rzekach nie odnotowano przekroczeń stanów ostrzegawczych.

Nie brakowało poważniejszych zdarzeń. Na terenie powiatu częstochowskiego po przejściu burzy około godz. 16:30 odnotowano dwa. O 17.12 druhowie z OSP Nierada interweniowali przy ulicy Leszczynowej, gdzie doszło do pożaru poddasza budynku mieszkalnego, gdy w gmach uderzył piorun. W tym przypadku właściciel poradził sobie z ugaszeniem pożaru, zanim służby przybyły na miejsce:

W miejscowości Zawada w gminie Kamienica Polska piorun uderzył z kolei w drewnianą stodołę, która całkowicie spłonęła.

W Łaziskach Górnych po uderzeniu pioruna nastąpił pożar domu jednorodzinnego przy ulicy Modrzewiowej.