Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Kobieta siedziała na poboczu jezdni. Mogła umrzeć z wyziębienia. Reaguj!

Autor: w dniu 2022-12-30

Kobieta na poboczu jezdni, pijana, narażona na śmierć – gdyby nie jeden telefon, mogło dojść do tragedii. Jak się okazało, była nietrzeźwa i nie miała gdzie się podziać. Zgłaszający wykonał jeden telefon, być może dzięki temu nie doszło do tragedii.

Wczoraj, tuż przed godziną 19 dyżurny Komisariatu Policji w Rydułtowach otrzymał zgłoszenie, iż na poboczu ulicy Gajowej w Rydułtowach ma siedzieć kobieta.

66-latka nie miała się gdzie schronić. Miała prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci podjęli decyzję o doprowadzeniu jej do wytrzeźwienia. Kobieta otrzymała od mundurowych informację, gdzie może otrzymać pomoc.

Widzisz osobę narażoną na wyziębienie? Reaguj. Twoja reakcja może uratować czyjeś życie!

Od 1 listopada br. została uruchomiona specjalna infolinia. Pod numerem 987, przez całą dobę można uzyskać informację na temat placówek na terenie Śląska udzielających pomocy osobom pozbawionym dachu nad głową. Wszyscy jednak bądźmy czujni, bo każdy z nas może pomóc ludziom, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, a zwłaszcza, gdy nie mają gdzie przenocować. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy lub zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, aby nie doszło do tragedii.

Źródło: Policja Wodzisław Śląski