Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pijany kierowca złapany dzięki reakcji świadka

Autor: w dniu 2022-12-30

Nietrzeźwy kierowca doprowadził do kolizji i chciał odjechać z miejsca zdarzenia, ale świadek zdarzenia mu na to nie pozwolił. Powiadomił policjantów.

Szybka reakcja świadka pozwoliła schwytać pijanego kierowcę. Sytuacja miała miejsce przedwczoraj. Właśnie wtedy dyżurny bytomskiej policji otrzymał informację, że na ulicy Łokietka został ujęty przez świadka zdarzenia nietrzeźwy kierowca.

Pijany kierowca chciał odjechać z miejsca zdarzenia

Mężczyzna, pokonując ostry zakręt w prawo, stracił panowanie nad swoim samochodem, wypadł z drogi i uderzył w stojący na poboczu znak drogowy. Świadkiem zdarzenia był instruktor nauki jazdy, który od razu zatrzymał się i podbiegł do pojazdu. Mężczyźnie, który spowodował kolizję, nic się nie stało, ale woń alkoholu zdradziła, że jest pijany. Wówczas instruktor zabrał kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając mężczyźnie dalszą jazdę. Pomimo próśb i nalegań kierowcy, żeby oddał kluczyki i pozwolił mu odjechać, świadek nie uległ namowom i powiadomił Policję.

Prowadził auto, mając w organizmie 2 promile

Na miejscu policjanci z drogówki zastali świadka, który przekazał im klucze do pojazdu oraz wskazał mężczyznę, który kierował osobówką. Badanie stanu trzeźwości 64-letniego bytomianina wykazało, że w jego organizmie znajdują się ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, teraz grozi mu do 2 lat więzienia.

Źródło: KMP Bytom