Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Kobieta straciła przytomność. Na pomoc ruszyli świadkowie i policjanci

Autor: w dniu 2023-06-20

Kiedy zagrożone jest ludzkie życie, konieczne jest jak najszybsze przyjście z pomocą. Dynamiczne działania były niezbędne w Piekarach Śląskich. Wzięli w nich udział policjanci. 

Policjanci z piekarskiej drogówki prowadzili reanimację kobiety, która straciła przytomność i przestała oddychać. Potem działania przejęli wezwani na miejsce medycy.

Akcja ratująca życie w Piekarach Śląskich

Dramatyczne chwile miały miejsce w poniedziałkowy ranek na ulicy Sadowskiego w Piekarach Śląskich. Do policjantów prowadzących kontrolę prędkości podbiegł mężczyzna, prosząc o pomoc przy reanimacji.

Sierżant Kamil Wolak oraz posterunkowy Radosław Antczak natychmiast ruszyli do wskazanego przez mężczyznę domu. Na podłodze leżała nieprzytomna, nieoddychająca kobieta, mundurowi rozpoczęli reanimację.

Po kilku chwilach na miejscu zjawili się wezwani na miejsce ratownicy, którzy przejęli czynności od mundurowych. Szybka reakcja świadków, którzy powiadomili policjantów oraz zdecydowane działanie mundurowych, pozwoliły uratować życie 63-latce. Kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie trafiła pod opiekę lekarzy.