Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Kohut: PiS ewidentnie gra na czas, żeby zmęczyć opinię publiczną niepowstaniem polskiego rządu

Autor: w dniu 2023-10-23

Gościem dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary był Łukasz Kohut, europoseł Nowej Lewicy. W trakcie dyskusji prowadzonej przez Marcina Zasadę mówiono między innymi o wyniku wyborów parlamentarnych, Donaldzie Tusku, Trzeciej Drodze, rozporządzeniu metanowym, transformacji energetycznej Górnego Śląska, języku regionalnym i telewizji publicznej.

-Duże poczucie ulgi w Parlamencie Europejskim od Włoch po Szwecję. Od konserwatystów do liberałów wszyscy przychodzili z gratulacjami, że Polska wraca do gry i wraca do Europy, bo były to najważniejsze wybory w całej Unii Europejskiej w całym 2023 roku. Wszyscy się cieszą, że populiści zostali pokonani. Lewica cieszy się z tego, że wraca po 18 latach do współrządzenia krajem – mówi gość dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary Łukasz Kohut, europoseł Nowej Lewicy.

-PiS ewidentnie gra na czas, żeby zmęczyć opinię publiczną niepowstaniem polskiego rządu. Trzeba czekać, trzeba rozsądnych negocjacji – dodaje w dalszej części dyskusji prowadzonej przez Marcina Zasady.