Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Koleje Śląskie znów w trasie z Katowic do Zakopanego

Autor: w dniu 2024-03-12

Sprinter Ornak wraca na tory. Koleje Śląskie, ponownie uruchomią połączenie z Katowic do Zakopanego w długie weekendy – majowy i czerwcowy. To – jak przekonuje spółka – odpowiedź na potrzeby pasażerów.

Sprinter Ornak będzie kursował w czasie czekających nas długich weekendów – od 1 do 5 maja i od 30 maja do 2 czerwca. Pociąg będzie wyjeżdżał z dworca w Katowicach o godz. 6:14, aby dotrzeć na stację docelową o godz. 10:22. W relacji powrotnej wyjazd z Zakopanego zaplanowano na godz. 16:33. Na dworzec w Katowicach Sprinter Ornak wjedzie o godz. 20:57. Linię będzie obsługiwał EN75, czyli popularny "FLIRT", wyposażony w 212 miejsc siedzących oraz 284 miejsca stojące. Pociąg będzie kursować w bezpośredniej relacji bez konieczności przesiadek.

– Powrót tego połączenia jest możliwy dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Kolej Beskidzka oraz urzędami marszałkowskimi województw śląskiego i małopolskiego – wyjaśnia Patryk Świrski, prezes Kolei Śląskich. – Bardzo ważne były też dla nas głosy pasażerów, dla których to atrakcyjny turystycznie kierunek – dodaje prezes Świrski.

Konkurencyjne ceny biletów

Ceny biletów będą – jak przekonują Koleje Śląskie – konkurencyjne w stosunku do kosztów podróży samochodem ze Śląska do Zakopanego. Do tego dochodzi wygoda podróży, bo wybierając pociąg nie trzeba zmagać się z remontami na autostradzie A4 i korkami na popularnej Zakopiance. Przy zakupie biletu w kasach Kolei Śląskich za kurs w jedną stronę podróżni zapłacą 36,75 zł. Możliwe jest skorzystanie z oferty "Tam i z powrotem taniej" – w tym przypadku cena wyniesie 66,14 zł. Jeszcze taniej będzie, korzystając z kanałów elektronicznych i biletomatów – tutaj sumy wynoszą odpowiednio 33,25 zł i 59,84 zł.