Teraz gramy:

Title

Artist
Background

To najlepszy luty w historii lotniska! Dokąd latano najczęściej?

Autor: w dniu 2024-03-11

Wciąż chętnie latamy z lotniska w Pyrzowicach. Katowice Airport zanotowało kolejny rekordowy miesiąc w historii działalności portu. Poznaliśmy dokładne statystyki.

W lutym odprawiono, jak informują przedstawiciele portu lotniczego, ponad 300 tysięcy podróżnych.

– Ponad 300 tysięcy pasażerów w lutym. Ponad 20% wzrostu do 2023 roku. Cieszymy się, że obsługujemy coraz więcej pasażerów w miesiącach zimowych. W lutym obsłużyliśmy ponad 50 tysięcy pasażerów więcej jak w lutym rok wcześniej, w tym w ruchu czarterowym, który bardzo mocno wzrasta, prawie 40 tysięcy pasażerów więcej  – potwierdza Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego

Jak przedstawia się to w szczegółach? W lutym 2024 r. w Katowice Airport obsłużono – jak podają przedstawiciele portu lotniczego – rekordowe 303 860 pasażerów, tj. o 51 767 więcej (+20,5%) w porównaniu z drugim miesiącem 2023 roku. Był to najlepszy luty w historii lotniska – z siatki połączeń Katowice Airport skorzystało o 38 965 podróżnych więcej (+14,7%) niż w rekordowym lutym 2020 roku, podczas którego odnotowano 264 895 osób.

Nowe kierunki z Katowice Airport

Od początku stycznia do końca lutego br. na katowickim lotnisku obsłużono w ruchu ogółem już – jak czytamy w oficjalnym komunikacie – 611 381 osób, czyli o 92 210 więcej (+17,8%) niż w tym samym czasie rok wcześniej, tym samym były to najlepsze dwa pierwsze miesiące roku w historii portu. Zmieniają się statystyki, ale nie zmienia się lista najpopularniejszych kierunków:

– W lutym, jeśli chodzi o "top 5 w ruchu regularnym" można powiedzieć, że bez zmian. W czołówce Dortmund, Londyn, Ateny i Abu Dhabi, czyli to powtórka z "top 5" w styczniu. Jeśli chodzi o ruch czarterowy, to tutaj tradycyjnie dla okresu zimowego w czołówce mamy kierunki egipskie: mowa tu o Hurghadzie, Marsa Alam, Sharm-el-Sheikh – to czołówka, to podium. Na czwartym miejscu Zanzibar, na piątym miejscu Antalya  – mówi rzecznik portu Piotr Adamczyk

Udany luty to potwierdzenie, że Katowice Airport idzie na rekord. Prognozuje się, że w tym roku w Pyrzowicach zostanie obsłużonych ponad sześc milionów pasażerów.