Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Kolejne „lokale na kulturę” w Sosnowcu

Autor: w dniu 2024-02-05

Właśnie rozpoczęła się 6. edycja programu "Lokal na kulturę" w Sosnowcu. Miasto szuka najemców nowych lokali z przeznaczeniem na działalność kulturalną, artystyczną czy twórczą i to na bardzo dobrych warunkach.

Na czym polega "Lokal na kulturę"?

Chodzi o wyłonienie najemców lokali użytkowych Miejskiego Zakładu Zasobów Lokalowych w Sosnowcu z przeznaczeniem na prowadzenie działalności kulturalnej, artystycznej czy twórczej. To ukłon w kierunku osób, które mają fajne pomysły, ale nie zawsze dysponują finansowymi możliwościami na ich realizację. Ceny lokali są bowiem bardzo konkurencyjne – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Nie tak dawno uruchomił się jeden z lokali, wyłoniony w poprzednich edycjach, BarwowaArt. Przy ulicy Skłodowskiej-Curie 10 znajduje się miejsce, które łączy galerię sztuki z kawiarnią. To tutaj, w ciągu zaledwie miesiąca, odbył się autorski wieczór poetycki, wystawa malarstwa czy też wernisaż wystawy fotografii.

Tym razem rusza już 6. edycja programu, w której do dyspozycji jest 7 lokali, głównie w centrum i na Pogoni. – Do konkursu może się zgłosić każdy, a o tym, komu przyznać lokal, zadecyduje komisja konkursowa. Co ważne, stawka czynszu w pierwszym roku wynosi 1 zł za metr kwadratowy – wyjaśnia Rafał Łydek, dyrektor Miejskiego Zakładu Zasobów Lokalowych w Sosnowcu.

W tej edycji, do dyspozycji zainteresowanych są lokale przy ul. Dęblińskiej 1, Głowackiego 4, Lwowskiej 29b, Modrzejowskiej 32a, Niepodległości 10, Warszawskiej 3/18-19 oraz alei Zwycięstwa 7. Każdy z nich charakteryzuje się inną powierzchnią – od 43 do 304 metrów kwadratowych. Stawki czynszu kształtują się od 3 do 9 zł za metr. Oferty można składać do 29 lutego 2024, ale wcześniej lokale można obejrzeć. Wystarczy kontakt z Działem Lokali Użytkowych.

Oferty można składać osobiście w Wydziale Kultury i Promocji Miasta lub pocztą. Cały regulamin jest dostępny na stronie www.sosnowiec.pl.

Foto i źródło: UM Sosnowiec