Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Targ Staroci w Bytomiu w nowej odsłonie

Autor: w dniu 2024-02-05

Bytomski Jarmark Staroci to jeden z największych jarmarków staroci w Polsce. W każdy pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca gromadzi wystawców i miłośników antyków niemal z całego kraju. Zakończył się pierwszy etap rozbudowy infrastruktury Bytomskiego Jarmarku Staroci.

Bytomski Jarmark Staroci to prawdziwa marka wśród kolekcjonerów. Do Bytomia co miesiąc przyjeżdża od kilkudziesięciu nawet do pół tysiąca wystawców z całego kraju. Chcemy poprawiać warunki dla handlarzy i odwiedzających jarmark, dlatego inwestujemy w infrastrukturę Bytomskiego Jarmarku Staroci. Zakończyliśmy pierwszy etap rozbudowy. Po pozyskaniu środków zewnętrznych, planujemy dalsze zagospodarowanie zieleni, stworzenie alejek i stoisk – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Zmiany, jakie zaszły na Bytomskim Jarmarku Staroci z pewnością zadowolą zarówno wystawców, jak i odwiedzających jarmark. Łącznie powstało 20 dużych i małych stanowisk, na których wystawcy będą mogli eksponować swoje towary. Powstał budynek gospodarczy z sanitariatami a teren został oświetlony i ogrodzony. Oprócz tego wymieniono sieć wodno-kanalizacyjną oraz elektryczną, a także wyremontowana i utwardzona została nawierzchnia terenu. Zaaranżowane zostało także miejsce dla małej gastronomii.

Inwestycja warta ponad 2 mln zł, została zrealizowana w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Za realizacją inwestycji opowiedziało się 3780 mieszkańców.

Chcemy zrekultywować i przywrócić mieszkańcom zaniedbany teren znajdujący się w rejonie Bytomskiego Jarmarku Staroci przy ul. Frycza Modrzewskiego. W drugim etapie planujemy budowę nowych alejek, ławek, stoisk oraz zagospodarowanie zieleń – mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia.

Projekt "Rekultywacja terenu zielonego przy ul. Frycza Modrzewskiego w Bytomiu" zostanie zgłoszony do dofinansowania w ramach Funduszy Europejskich dla Śląskiego. Jeśli Bytom pozyska dofinansowanie z Unii Europejskiej, projekt zostanie zrealizowany w 2025 roku. Szacunkowa wartość drugiego etapu rozbudowy to 927 tys. zł.

Foto i źródło: UM Bytom