Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Kolejne utonięcie. Nie żyje nastolatka

Autor: w dniu 2024-07-01

Kolejne utonięcie. Życie w wodzie straciła nastolatka. To następne zdarzenie w ostatnim czasie. Służby nieustannie apelują o rozsądek podczas wypoczynku nad zbiornikami wodnymi.

Tragiczne w skutkach zdarzenie odnotowane zostało, jak informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, o 17:40 w zbiorniku wodnym przy ulicy Amonitowej  w Częstochowie. Na niestrzeżonym, ogólnodostępnym zbiorniku, podczas kąpieli utonęło 15-letnie dziecko.

Poznaliśmy szczegóły zdarzenia. Matka, jak przekazuje sierż. szt. Marcin Knysak z częstochowskiej policji, miała pod opieką dwie córki w wieku 10 i 15 lat. Najpierw pomocy potrzebowała młodsza z nich. Została wyciągnięta przez matkę z wody. Nic się jej nie stało, jednak potem – relacjonuje sierż. szt. Knysak – okazało się, że na wodzie unosi się też 15-latka. Wyciągnięto ją na brzeg. Prowadzono resuscytację krążeniowo-oddechową, dzięki której przywrócono oddech. W takim stanie dziewczyna została, razem z matką, przetransportowana do szpitala, gdzie zmarła około północy.

Matka, przekazuje sierż. szt. Knysak, była trzeźwa.

Utonięcie w stawie Morawa w Katowicach

Fot. pixabay