Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Utonięcie w stawie Morawa w Katowicach

Autor: w dniu 2024-06-30

Trwają wakacje. Wiele osób korzysta z okazji schłodzenia się w wodzie podczas pobytu na popularnych kąpieliskach. Może wtedy dojść do tragedii. Jedna z nich wydarzyła się dziś w Katowicach. 
Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szopienicach otrzymali zgłoszenie o konieczności interwencji. Ktoś topił się w stawie Morawa. Jako pierwszy na pomoc ruszył obecny na miejscu strażak, który przebywał na plaży z rodziną. Gdy zobaczył, co się dzieje, przystąpił do ratowania topiącego się mężczyzny.

Utonięcie w stawie Morawa w Katowicach. Nie udało się uratować życia mężczyzny

Przedstawiciele OSP powiadomili o sytuacji Stanowisko Kierowania Komendy Miejskiej PSP w Katowicach, prosząc o dodatkowe siły i środki.
– Od razu podjęliśmy działania ratownicze i błyskawicznie udało się osobę poszkodowaną wyciągnąć spod wody (2 minuty od momentu pójścia pod wodę) i ewakuować na brzeg, gdzie prowadziliśmy reanimację krążeniowo-oddechową wspólnie z ratownikami z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 JRG I PSP Katowice oraz Zespołu Ratownictwa Medycznego – informuje o podjętych działaniachOchotnicza Straż Pożarna w Katowicach-Szopienicach.
Życia mężczyzny nie udało się uratować. Na miejscu zdarzenia swoje czynności wyjaśniające prowadziła policja. Strażacy apelują w obliczu tego zdarzenia o rozsądek nad wodą.
Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Katowicach-Szopienicach