Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Katowice: Woda znów okazała się śmiertelnie niebezpieczna

Autor: w dniu 2023-07-31

Katowiccy policjanci wyjaśniają przyczyny utonięcia 39-letniego mężczyzny. Zgłoszenie o utonięciu w stawie Maroko na katowickim Os. 1000-lecia służby otrzymały w niedzielę po godzinie 20.

Wczoraj po godzinie 20 dyżurny z Komisariatu VII Policji w Katowicach otrzymał informację, że w stawie Maroko na Osiedlu 1000-lecia unosi się ciało mężczyzny. Na miejscu pracowali katowiccy policjanci i technik kryminalistyki z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Czynności nadzorował prokurator z Prokuratury Rejonowej Katowice Zachód. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon 39-letniego mężczyzny. Dokładne przyczyny i okoliczności tragedii wyjaśnią katowiccy policjanci – czytamy na stronie internetowej katowickiej policji.

Niestety pomimo wysiłków służb, każdego roku dochodzi do wypadków i tragedii nad wodą. Utonięcie to ogromna tragedia i szok dla rodziny i bliskich. Jednak większości takich wypadków można uniknąć. Pamiętajmy, że to my sami, w pierwszej kolejności odpowiadamy za bezpieczeństwo nas samych i naszych podopiecznych. Kolejny raz apelujemy o rozwagę podczas wypoczynku i rekreacji nad wodą oraz o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa – apelują policjanci.

Foto i źródło: KMP Katowice